O nouă întâlnire în cadrul consorțiului EUt+

Cartagena, 31 ianuarie – 5 februarie

Universitatea Politehnica din Cartagena a găzduit în perioada 31 ianuarie – 5 februarie, întâlnirea de lucru lunară, devenită deja tradițională ca dinamică în cadrul consorțiului Universitatea Europeană de Tehnologie, EUt+.

Interacțiunea între reprezentanții celor 8 universități, activitățile și grupurile de lucru în care au fost implicați în cadrul acestei întâlniri și rezultatele la care s-a ajuns,  au încurajat angajamentul intern și au accelerat procesul de integrare în cadrul alianței EUt+. Următoarea întâlnire de lucru va fi găzduita de către UTCN la sfârșitul lunii martie.

Prin aderarea la alianța European University of Technology, Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca se deschide spre spațiul european al educației și cercetării, în condiții de creștere a nivelului de calitate, performanță, atractivitate și competitivitate.