Oferta de studii a UTCN a fost prezentantă la

International Week organizată de École Nationale d’Ingénieurs de Saint-Étienne, Franta

În perioada 23 – 26 noiembrie, Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, prin doamna Conf.dr.ing. Simona Noveanu, a participat la International Week 2021 care a avut loc la École Nationale d’Ingénieurs de Saint-Étienne (ÉNISE), Franta.

Evenimentul a fost unul dintre primele de acest fel care s-au desfășurat față în față după multă vreme și a reunit reprezentanții a 16 universități din Europa. Întâlnirile care au avut loc în cadrul acestui târg, au vizat prezentarea ofertei educaționale a universității noastre, precum și preocupările din domeniul cercetării. Reprezentanții celor 16 universități au purtat discuții cu privire la posibilități de colaborare interuniversitare, atât în ceea ce privește mobilitățile cât și cooperarea în domeniul cercetării.