Întâlnirea Intermediară a Consorțiului ERASMUS+ LOVE.DIST@NCE

Întâlnirea Intermediară de Consorțiu, a proiectului ERASMUS+ LOVEDIST@NCE (609949-EPP-1-2019-1-PT-EPPKA2-CBHE-JP), a fost găzduită virtual de către Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, în perioada 11 – 13 mai 2021. Subiectele agendei au vizat progresul proiectului, provocările întâmpinate și acțiunile viitoare, conform graficului de proiect. Discuțiile deschise au completat agenda și practiciLE comune au fost partajate între participantii ce au reprezentat cei 10 parteneri ai proiectului.

Prin suportul de instruire oferit personalului academic, profesional și administrativ, în proiectarea, dezvoltarea, implementarea și evaluarea calității cursurilor e / b-learning / la Distanță, proiectul LOVE.DIST@NCE va contribui la dezvoltarea unei oferte curriculare în Israel și Georgia, bazată pe Învățare e/b-learning și Educație la Distanță, în concordanță cu cerințele de modernizare și accesibilitate a sistemului de învățământ superior al țărilor partenere, în scopul îmbunătățirii integrării cursanților defavorizați, în sistemul educațional.

Pentru mai multe detalii cu privire la obiectivele și progresul proiectului, accesați LOVEDISTANCE.EU